Beiskolázási tájékoztató 2024/2025. tanév  

 

A központi írásbeli felvételi vizsgák előzetes eredményei

Felvételi tudnivalók

A feladatellátási hely kódja (FEH) : 001

 

5 évfolyamos tanulmányi területek

02 tagozatkód: Arany János Tehetséggondozó Program
A hátrányos helyzetű diákok lehetősége pályázattal. Pályázati határidő: 2023. december 8.

03 tagozatkód: magyar-angol két tanítási nyelvű
A történelem, földrajz, informatika és célnyelvi civilizáció tantárgyak oktatása angol nyelven folyik.

4 évfolyamos tanulmányi területek (tagozatok) kódjai

04 tagozatkód: német nyelvi tagozat (heti 5 óra német nyelv)

05 tagozatkód: matematika tagozat (heti 6–6–7–7 óra matematika)

06 tagozatkód: biológia kémia tagozat (9. és 10. évfolyamon biológia óraszáma 4–3, kémia 2–4;
11. és 12. évfolyamon külön biológia fakultációs csoport)

07 tagozatkód: humán tagozat humán tagozat (magyar nyelv és irodalom 5–5–5–5, történelem 3–3–3–3, 11. és 12. évfolyamon külön történelem fakultációs csoport)

Igazolt sportolók jó tanulmányi eredménnyel kerülhetnek a fenti osztályokba, és részt vehetnek a köznevelési típusú sportiskolai kerettanterv teljesítésében.

Jelentkezés és felvétel a 9. évfolyamra

Az Eötvös József Gimnázium 9. évfolyamára jelentkezőknek a központilag kiadott egységes, kompetenciaalapú feladatlapot kell megírniuk az írásbeli vizsgán.

A tanulóknak 2023. november 30-ig a „JELENTKEZÉSI LAP KÖZPONTI ÍRÁSBELI VIZSGÁRA” dokumentum benyújtásával kell jelentkezniük a központi írásbeli vizsgára.

Ez a jelentkezési lap csak a felvételi eljárást megelőző írásbeli vizsgára vonatkozik, nem helyettesíti a felvételi eljárásban használatos jelentkezési lapot, amelyet a középfokú iskolákba való jelentkezésre kell majd használni.

A „JELENTKEZÉSI LAP KÖZPONTI ÍRÁSBELI VIZSGÁRA” dokumentumot abba a középiskolába kell benyújtani november 30-ig, ahol a nyolcadikos diák a felvételit meg kívánja írni. Egy tanuló csak egy intézménybe jelentkezhet központi írásbeli felvételi vizsgára.

A vizsga egységesen minden középiskolákban, így az Eötvös József Gimnáziumban is

2024. január 20-án, szombaton 10 órakor lesz.

Ha a tanuló a felvételi időszakban több olyan középiskolába jelentkezik (2024. február 21-ig), amelyik előírta az előzetes írásbeli vizsgán való részvételt, akkor maga dönti el, melyik intézménybe nyújtja be az egységes írásbeli vizsgára való jelentkezési lapját, függetlenül attól, hogy a későbbiekben, a felvételi eljárás keretében hová jelentkezik majd, és milyen jelentkezési sorrendet jelöl meg. Vizsgaismétlésre nincs mód, mindenki csak egyszer tehet írásbeli vizsgát.

Azok, akik január 20-án nekik fel nem róható ok (orvos által igazolt betegség, váratlan közlekedési nehézség stb.) miatt nem tudtak részt venni az írásbeli vizsgán

2024. január 30-án 14 órától pótló felvételit írhatnak.

Mivel az írásbeli vizsga pontszámát a tanuló minden olyan középiskolába tovább viheti, ahová jelentkezik, és az intézmény kötelezővé tette az írásbeli vizsgán való részvételt, a feladatlapok javítását egységesen, központilag kiadott útmutató alapján végezzük. A megírt, kijavított, értékelt feladatlapot más középiskola nem kérheti be, nem értékelheti újra.

A kijavított feladatlapokat 2024. január 25-én (csütörtökön) 9-17 óráig tekinthetik meg, és tehetnek észrevételt a vizsgázók.
Ezen a napon értesülhetnek az írásbeli vizsgán elért eredményeikről, ekkor kapják meg a nevükre kiállított „Értékelő lap”-ot, amelyen a feladatonként részletezett és az összesített pontszám található.

A kijavított feladatlapok megtekintésének és az „Értékelő lap” átvételének a körülményeiről a későbbiekben nyújtunk tájékoztatást.

Az írásbeli felvételi vizsga

2024. január 20-án 10 órakor a jelentkezők anyanyelvből és matematikából írnak központi vizsgafeladatot. A gyakorló pedagógusok és mérési szakemberek bevonásával készített központi írásbeli vizsgatesztek elsősorban nem tantárgyi, lexikális tudást mérnek, hanem azokat az eszköztudás körébe tartozó képességeket és készségeket, amelyek a középfokú iskolában való eredményes továbbtanuláshoz szükségesek.

Az írásbeli vizsga 2 x 45 percet vesz igénybe.

A korábbi évek központi írásbeli feladatlapjai az Oktatási Hivatal honlapjáról letölthetők az alábbi elérhetőségen:
http://www.oktatas.hu/kozneveles/kozepfoku_felveteli_eljaras/kozponti_feladatsorok

Az Nkt. 4.§ 3. és 25. pontjában meghatározott sajátos nevelési igényű, illetve beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő tanulók számára az iskola biztosítja a hosszabb megoldási időt, lehetővé teszi az iskolai tanulmányok során alkalmazott segédeszköz alkalmazását. Kérjük, a szakértői véleményt és kérvényüket csatolják a jelentkezési laphoz, hogy a gimnázium igazgatója dönthessen az írásbeli felvételi módjáról.
A 9. osztályokba az általános felvételi eljárás során kerülhetnek be a nyolcadikosok. Jelentkezni a központilag kiadott jelentkezési lapon lehet 2024. február 21-ig.

A központi jelentkezési lap mellé kérjük, csatolják

  • a január 20-án megírt írásbeli felvételi vizsga „Értékelő lap”-ját vagy annak másolatát

Az angol két tanítási nyelvű osztályba 32 főt veszünk fel.
Az AJTP osztályba 17 főt veszünk fel.
A német nyelvi tagozatra 15 főt veszünk fel.
A matematika tagozatra 32 főt veszünk fel.
A biológia-kémia tagozatra 17 főt veszünk fel.
A humán tagozatra 30 főt veszünk fel.


A jelentkezők rangsorolása

A központi írásbeli felvételi vizsgán és az általános iskolában elért tanulmányi eredményeket a következőképpen vesszük figyelembe a felvételi döntésünk kialakításakor a 02-es kódú Arany János csoport kivételével az összes megjelölt tagozatra (03-07) egységesen.

Az anyanyelvi és a matematikai feladatsor 50-50 pontját megduplázzuk, így az írásbeli felvételin 200 pontot lehet szerezni. Az általános iskola felső tagozatán elért osztályzatok alapján további 100 pont adható a jelentkezőknek. A központi jelentkezési lapon közölt osztályzatokat ötödiktől a nyolcadik félévéig − a készségtárgyak kivételével (ének, rajz, testnevelés, …) − átlagoljuk és hússzal megszorozva egészre kerekítjük.

Például, ha minden tantárgy jeles, az átlag 5, ez 5x20=100 hozott pont; ha minden tantárgy átlaga 4,1, akkor ez 4,1x20=82 hozott pontot jelent.
Összesen tehát 300 pontot lehet elérni a felvételi során.

Az elért pontszámok alapján tanulmányi területenként külön rangsoroljuk a hozzánk jelentkezőket. A rangsorolásnál nem vesszük figyelembe, hogy az iskolánkban hányadik helyen jelölte meg az adott tagozatkódot.

Pontazonosság esetén a rangsor elkészítésekor előbbre soroljuk a halmozottan hátrányos helyzetű tanulót, ezt követően azt a jelentkezőt, akinek sajátos helyzete indokolja.

Bővebb információ Gálik András igazgatóhelyettestől a 0630-3391-811-es telefonon kapható.

02 tagozatkód: Arany János Tehetséggondozó Program

Intézményünk 2024 szeptemberében egy 17 fős osztályt indít az Emberi Erőforrások Minisztériuma Arany János Tehetséggondozó Programjának keretében. E program célja, hogy mérsékelje a társadalmi esélyegyenlőtlenséget, lehetőséget teremtsen az érdeklődő, továbbtanulni szándékozó fiatalok számára tehetségük kibontakoztatására.

A jelentkezés részletes feltételeit a pályázati felhívás tartalmazza.

Az Arany János Tehetséggondozó Program keretében lehetőség nyílik arra, hogy a tehetséges gyermekek olyan gimnáziumokban, kollégiumokban tanuljanak, nevelődjenek, amelyek célul tűzték ki a tehetséggondozást és a felsőfokú tanulmányokra való eredményes felkészítést.

Komárom-Esztergom vármegyében kizárólag gimnáziumunkban indul ilyen osztály. Az ide bekerülő gyerekeket egyben kollégiumunkba is felvesszük. Bejáróként nem lehet részt venni a programban, mert annak szerves része a kollégiumi élet.

A programba az általános iskolák nyújtják be a tanulók pályázatát. A jelölés részletes feltételeit a Belügyminisztériumnak a pályázati felhívásában az intézményünk honlapján olvashatják.

A szükséges nyomtatványok és információk intézményünkben is beszerezhetők, valamint gimnáziumunk honlapjáról (www.eotvos-tata.edu.hu) letölthetők.

Pályázati határidő: 2023. december 8.

Kérjük azokat a tanulókat, akiknek a pályázatát hozzánk nyújtják be, hogy 2023. november 30-ig juttassák el gimnáziumunkba jelentkezési lapjukat a központi írásbeli vizsgára.

A pályázó tanulóknak 2024. január 19-én és 20-án „bentlakásos programon" kell részt venniük.

Ennek keretében felmérjük a tanulók képességeit, alkalmasságát, szándékait. Megírják a központi írásbeli felvételi vizsgát, megismerkednek a gimnáziumban és a kollégiumban folyó munkával, tevékenységi formákkal. E hétvége teljesítménye alapján alakítjuk ki véleményünket a programba bekerülni kívánó diákokról.

A felvételi pontok kiszámításakor figyelembe vesszük az általános iskola 7. év végi és a 8. osztály félévi osztályzatait magyar nyelv és irodalomból, történelemből, idegen nyelvből, matematikából és egy szabadon választott természettudományi tantárgyból (ez 25 pont lehet). Hozzáadjuk a központi írásbeli feladatlapok eredményét magyar nyelvből és matematikából (25-25 pont), valamint a tanulási képességeket mérő feladatok eredményét (25 pont). Ennek alapján az Arany János Tehetséggondozó Programra jelentkezők a felvételi eljárásban 100 pontot szerezhetnek. A rangsorban a köznevelésről szóló törvény szerinti hátrányos helyzetű tanulók az összes pontszámuk 1,1-szeres értékével szerepelnek.

A „bentlakásos hétvége” programja
január 19. péntek           13,30            érkezés
                                    14,00            tájékoztató a szülőknek és a diákoknak
                                    15,00            foglalkozás a diákok számára
január 20. szombat        10,00            magyar nyelvi feladatlap megírása
                                    11,00            matematikai feladatlap megírása
                                    12,30            a szülők érkezése

Azok a pályázók, akik január 19-én és 20-án nekik fel nem róható ok (orvos által igazolt betegség, váratlan közlekedési nehézség stb.) miatt nem tudtak részt venni a felvételin, 2024. január 30-án 14 órától pótló felvételit írhatnak.

Tájékoztatjuk a kedves Szülőket arról, hogy az Arany János Tehetséggondozó Program pályázati elbírálása 2024. február 9-ig befejeződik, és az eredményről értesítjük a pályázókat.

A programba fölvett tanulók előkészítő osztállyal kezdik tanulmányaikat. Ennek keretében emelt óraszámban tanulják az angol nyelvet, az informatikát, valamint a Program célkitűzéseinek megfelelően tanulásmódszertan és kommunikáció, valamint önismeretórák keretében segítséget kapnak a nehézségeik leküzdésére.

Az előkészítő év után a diákok a 4 évfolyamos gimnáziumi tagozatunk programja alapján folytatják tanulmányaikat, bármilyen továbbtanulási irányra felkészülhetnek.

Az Arany János - osztály tanulói mind a gimnáziumban, mind a kollégiumban továbbra is együtt maradnak. Tanulmányi, kulturális, közösségi és sportolási tevékenységüket az ötéves program során mindvégig támogatja az Emberi Erőforrások Minisztériuma. A gimnáziumban és a kollégiumban is kiemelt figyelmet fordítunk a diákok személyiségének fejlődésére, tanulmányi haladására.

Az Arany János Tehetséggondozó Program iránt érdeklődő szülőket és diákokat is várjuk a nyílt napok rendezvényeire.

Amennyiben a jelentkezéshez további tájékoztatás szükséges, érdeklődni lehet az Eötvös József Gimnáziumban telefonon, e-mailben vagy személyesen.

Az intézmény bemutatása

Iskolánk 1950 óta viseli Eötvös József nevét. Névadónk felfogásához híven a hagyományőrzés és a folyamatos megújulás elvét követve végzi tantestületünk az ifjúság nevelését, oktatását. Egyaránt támaszkodunk jogelődünk, az 1765-ben alapított piarista gimnázium, valamint az 1948-2008-ig működő állami, önkormányzati gimnázium nevelési, oktatási, iskolaszervezési tapasztalataira.

Gimnáziumunk a nyolcadik osztály elvégzése után veszi fel diákjait, ezzel is erősítve vonzáskörzete általános iskoláival tudatosan kiépített kapcsolatrendszerét, együttműködését. Változatos, évről évre bővülő programrendszerünkben minden irányú továbbtanulásra felkészülhetnek a diákok.

Diákjaink túlnyomó többsége főiskolán, egyetemen tanul tovább. Az elmúlt években végzős diákjaink több mint 90%-a jutott be valamilyen felsőoktatási intézménybe az érettségi vizsga évében. Végzett tanulóink jelentős része rendelkezik nyelvvizsgával. Programjainkkal, sokrétű és változatos tevékenységi rendszerünkkel tanítványainkat az értelmiségivé válásra, az értelmiségi szerep vállalására kívánjuk felkészíteni.

E célokat szolgálják egyetemi kapcsolataink. Büszkék vagyunk arra, hogy a Semmelweis Egyetem partnerintézményének választotta gimnáziumunkat az utóbbi évek felvételi eredményei és az orvostudományi karra bejutó Eötvös-diákok egyetemi teljesítményei alapján. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karával és a Pannon Egyetemmel is évtizedes múltú partnerkapcsolatot tartunk fenn.

Oktatási struktúránkban bármilyen főiskolára, egyetemre felkészülhetnek a diákok. Ehhez segítséget kapnak speciális csoportjainkban, az érkezéskor meglévő ismeretekre épülő idegen nyelvi programjainkban, a tanórán kívüli tevékenységi rendszerben.

A különböző tanulmányi területek közül szabadon választhatnak a szülők és a diákok. Kiemelt figyelmet fordítunk a tehetséggondozásra, az idegen nyelvek tanulására. Idegen anyanyelvű vendégtanárokat alkalmazunk, külföldi partnerkapcsolatokat építettünk ki, diákcsoportok cserelátogatását szervezzük.

Folyamatosan fejlesztjük számítástechnikai rendszerünket. 2002-től iskolánk ECDL-(Európai Számítógép-használói Jogosítvány) vizsgaközpont.
1999-ben bevezettük a két tanítási nyelvű oktatást. Egy osztályban a tantárgyak egy részét angol nyelven tanulják a diákok. 2004 júniusában érettségiztek először e tagozaton tanulók. Jelenleg ez az egyetlen képzési forma a magyar közoktatásban, amellyel intézményesen felsőfokú nyelvtudásra tehetnek szert a diákok.

2001 óta részt veszünk a minisztérium kiemelt támogatásával működő Arany János Tehetséggondozó Programban. A program célja, hogy mérsékelje a társadalmi esélyegyenlőtlenséget, lehetőséget teremtsen az érdeklődő, továbbtanulni szándékozó fiatalok számára tehetségük kibontakoztatására. A program segítségével készülnek fel a felsőfokú tanulmányokra. Eddig tizenöt osztály végzett iskolánkban, a tanulók többsége jogosítvány, ECDL-bizonyítvány és nyelvvizsga birtokában fejezte be gimnáziumi tanulmányait.

2008 szeptemberében indult először a közoktatási típusú sportiskolai csoport gimnáziumunkban. E program célja, hogy a kiemelkedő sporteredmény elérésére képes igazolt versenyzők segítséget kapjanak tanulmányaik során a közoktatás követelményeinek és az élsport kívánalmainak egyidejű teljesítéséhez.

A felsorolt programok többsége Komárom-Esztergom vármegye területén egyedül gimnáziumunkban található meg, így továbbra is várjuk a tehetséges tanulni vágyó fiatalokat.

Az oktatási tevékenységet egészítik ki a tanórán kívüli tanulmányi programok: az iskolai, valamint a megyei és az országos versenyek, Szlovákia magyar tannyelvű középiskoláival fenntartott tanulmányi kapcsolatok, a szakköri munka, a korrepetálások. Egyénenként is végzünk tehetséggondozást, szervezünk nyelvvizsgára előkészítő tanfolyamokat. A gimnáziumunk matematika és fizika munkaközössége által kezdeményezett és 1980 óta minden évben megrendezett Öveges József Emlékverseny, a spanyol nyelvtanárunk által szervezett Országos spanyol nyelvű vers- és prózamondó verseny, valamint az Arany János Irodalmi Verseny – amit 2010 óta gimnáziumunk magyar munkaközössége szervez – egyaránt komoly rangot vívott ki magának. Az iskolai, évfolyam- és osztályszintű közösségi programok, szakmai rendezvények, művészeti csoportok tevékenysége, a diákok szabadidős és versenyszerű sportolása, a diákönkormányzati munka, a rendhagyó osztályfőnöki órák, a tanári, szülői és a diákközösségek működése, együttműködése színesítik mindennapjainkat.

Intézményünkben évtizedek óta folynak tehetséggondozó tevékenységek programjainkhoz, tagozatainkhoz kapcsolódóan valamint pályázatok és projektek keretében. Tudatosan vállaljuk a kor elvárásainak megfelelő természettudományos, matematikai, műszaki, humán, nyelvi és informatikai oktatás színvonalas megvalósítását, egy megyei tudományközpont megteremtését.

2014-től a megyében egyedüli középiskolaként Kiváló Akkreditált Tehetségpont lett az Eötvös József Gimnázium, 2017-ben pedig elnyerte a Minősített Tehetséggondozó Műhely címet.

2015-től pályázati támogatással kiépítettük a 21. századi színvonalnak megfelelő Öveges labor komplexumot, amelybe szívesen látogatnak a megye általános és középiskolái is.

Az iskolai eredményesség néhány mutatója

A legrangosabb országos tanulmányi versenyeken sok diákunk szerepel eredményesen (részletesebb információ, az eredmények a honlapunkon megtekinthetők).

Kompetenciamérések

Az eredményeket minden intézmény és iskolafenntartó megkapja, s nyilvánosságra is kell hozni. Az elmúlt időszak kompetenciamérései azt tükrözik, hogy az Eötvös József Gimnázium matematikából is és szövegértésből is jobb eredményeket mutat föl, mint a gimnáziumi átlag, a nagygimnáziumi átlag, vagy mint az úgynevezett – az iskola helyzete, települési sajátosságok, stb. alapján számított –„elvárható eredmény”. (A honlapi táblázatban pontértékek szerepelnek)

A 2010. évi Országos kompetenciaméréstől kezdődően a szövegértés, illetve a matematika területén új, évfolyam független skálát vezettek be, amelyen összehasonlítható módon ábrázolható a 6., a 8. és a 10. évfolyamos tanulók szövegértés, illetve matematika eredménye. Segítséget találnak a https://www.kir.hu/okmfit/ oldal Segítség menüpontja alatt.

Az érettségi eredmények mutatják, hogy az Eötvös-gimnázium átlaga magasan az országos átlag feletti.


Általános tudnivalók

Az idegen nyelvek oktatásáról

A gimnáziumban két idegen nyelv tanulása kötelező. A 9-12. osztályban párhuzamosan tanítjuk a két idegen nyelvet, bármilyen párosításban, de felhívjuk a figyelmüket arra, hogy az első és második nyelv követelményrendszere eltérő. Ezért a korábban tanult német, illetve angol nyelv folytatását biztosítjuk első nyelvként. Második nyelvként a következő lehetőségek közül választhatnak a diákok: angol, francia, német, spanyol, orosz.

Németből és angolból továbbra is kezdő, középhaladó és haladó csoportok indulnak. Az idegen nyelveket az egyes évfolyamokon lehetőség szerint azonos tanítási órákba osztjuk be. Így a korábban tanult angol, illetve német nyelvből a tanulók valódi tudásszintjüknek megfelelő csoportokba kerülhetnek, továbbá a tanulók osztályokba történő besorolása nem korlátozza az idegen nyelvek szabad választását. A nyelvi tudásszint felmérését szeptemberben, az első tanítási héten végezzük.

A gimnáziumi tanulmányok utolsó két évében az emelt szintű érettségire felkészítő csoportban tanulók magas szintű nyelvtanulásra tehetnek szert. Az első és a második nyelvből is szervezünk – igény szerint –délutáni foglalkozásokat.

A megye egyetlen DSD-iskolájaként tantervbe ágyazottan lehetőséget nyújtunk diákjainknak a DSD II–vizsgára való felkészülésre (Deutsches Sprachdiplom - C1 típusú, felsőfokú nyelvvizsga) és a vizsga letételére.

Ez a nyelvvizsga a magyarországi egyetemeken többletpont megszerzését jelenti a felvételi pontszámításban, Németország egyetemein pedig a tanulmányok nyelvi alapfeltétele a DSD-vizsga.

Felhívjuk a Tisztelt Szülők és a jelentkező tanulók figyelmét, hogy állami nyelvvizsgát az akkreditált nyelvvizsga központokban valamint az érettségi vizsgán az emelt szintű érettségivel szerezhetnek. Az érettségi bizonyítvány csak akkor lesz egyenértékű a B2 komplex (középfokú C típusú) nyelvvizsgával, ha emelt szintű nyelvi érettségi teljesítménye 60% vagy annál jobb.

A kulturális lehetőségekről

Iskolánkban évek óta működik énekkar és képzőművészeti kör. Minden tanévben megrendezzük az iskolai szavalóversenyt és a különböző anyanyelvi versenyeket. A szülőknek gálaműsoron mutatkoznak be művészeti csoportjaink. Rendszeresek a színházlátogatások, más kulturális programok. Gyakran fogadunk neves művészeket, tudósokat, közéleti szereplőket előadások és bemutatók keretében.

A diákéletről

A gimnáziumban és a kollégiumban a diákmozgalmat a Diákönkormányzat (DÖK) szervezi. A DÖK képviseli és védi a diákok jogait, érdekeit. Az érdekvédelmet a DÖK választmánya koordinálja, mely testületet az osztályok, valamint a gimnáziumban működő diákkörök képviselői alkotják. A DÖK Választmánya havonta ülésezik, megbeszélést folytat a diákságot érintő kérdésekről, javaslatokat tesz a diákokat érintő tantestületi döntések meghozatalához. Az évfolyamok képviselői alkotják a DÖK elnökségét, ők rendszeresen egyeztetnek az iskolavezetéssel.

A DÖK hasonlóan fontos feladata a tanítás melletti diákélet szervezése. Hagyományosan rendezi a diáknapot, az elsősök avatását, a diákkirály-választást és más kulturális programot. A DÖK támogatja öntevékeny diákkörök szerveződését, működését. Az iskolai sportversenyek, házibajnokságok jelentős részét is diákok szervezik. A DÖK feladatának érzi, hogy segítse a tanítási és a tanításon kívüli idő minél tartalmasabb eltöltését.

Sok tehetséges diák kiemelkedő sport-, kulturális vagy tanulmányi eredményéhez hozzájárult az alapítvány anyagi segítsége. A következő években is számítunk rá, hogy a szülők támogatják alapítványainkat. A szülők, a cégek a Tatai Eötvös József Tehetséggondozó Alapítvány számlájára (11740047-20111274) fizethetik be adományaikat.

 

Kollégium

Az Eötvös József Gimnázium 135 férőhellyel várja a tanulni vágyó diákokat. A kollégium alapvető szakfeladata: nappali rendszerű iskolai oktatásban résztvevő, az Eötvös József Gimnáziummal tanulói jogviszonyban levő fiatalok kollégiumi elhelyezése, 5 éves speciális tantervű kollégiumi ellátás (Arany János Tehetséggondozó Program). A tanuláshoz szükséges hátteret gazdagító programokkal, szabadidős foglalkozásokkal és jó közösséggel teremtjük meg.

A kollégisták számára biztosított a napi háromszori étkezés, az elhelyezés 3-5 ágyas szobákban, a sportolási lehetőség konditermünkben és kültéri pályákon, a főzési lehetőség a diákkonyhákon, illetve a számítógépterem és Wifi használata.

Hagyományaink, rendezvényeink és az Arany János Tehetséggondozó Program által nyújtott lehetőségek teszik egyedivé kollégiumunkat. Fontosnak tartjuk a képességek kibontakoztatását, a felsőoktatásba való bekerüléshez az esélyegyenlőség megteremtését.

A szabadidő hasznos eltöltését biztosítják szakköreink, az önképző körök, a házibajnokságok, a tehetséggondozó és a tanulást segítő foglalkozások. A kollégiumi élet rendkívül színesen, szervezett pedagógiai keretek között segíti a szocializálódás folyamatát, a személyiségfejlődést, az önállóvá válást.

A kollégium 2890 Tata, Fáklya u. 4. szám alatt található.

A kollégium vezetője Lukács Zsolt.

A kollégium elérhetősége: 06-30/4323480

 

Eljére

 

 

 

2890 Tata
Tanoda tér 5.
   Tel: 34/587-560
   Fax: 34/487-844
eotvos@eotvos-tata.edu.hu

 

Gólyanap 2021

   

Felelős szerkesztő: Barsi Éva igazgató             Szerkesztő: Major-Rochlitz Ágnes