Arany János Tehetséggondozó Program az Eötvös József Gimnázium Kollégiumában

 

2890 Tata
Fáklya utca 4.
Porta:
30/4323480
Kollégiumvezető:
30/4323401

 

Az AJTP-be jelentkező diákok és szüleik vállalják, hogy az öt évet kollégiumban töltik. Ez a kötelező elem elsőre riasztó lehet, pedig nagyon sok lehetőség rejtőzik benne.

A gimnáziumi osztály a kollégiumban is egy csoportot alkot, így még szorosabb összetartozás alakulhat ki a tanulók között. Ez azonban nem jelent a többiektől való elkülönülést, hiszen vannak vegyes csoportjaink, vegyes szobáink és a programokon is együtt vesznek részt a nem a Programba járó diákokkal.

A kollégiumi élet nem is különbözik mindennapokban, kivéve a program által előírt vagy támogatott foglakozásokat:

Az önismeret és személyiségfejlesztés során pszichológus segítségével alakítjuk ki a csoport egységét, igyekszünk megkönnyíteni az otthontól való távollétet és az új emberekhez való alkalmazkodást. A csoportos foglalkozások mellett lehetőség van egyéni beszélgetésekre, segítségkérésre is.

A tanulásmódszertan foglalkozások célja a tudatos és szervezett tanulás előnyeinek megismerése, az egyéni tanulási stratégiák kialakítása, a tanulási praktikák, módszerek beépítése a mindennapi munkába. Mindenki képes tanulni, miért ne tenné ezt könnyebben?

Az életvitel az önálló és önellátó élet kialakítását segíti. Sokan vannak, akik a kollégiumi beköltözéskor jönnek rá, hogy mennyire szükségük van mások támogatására. Nekik különösen hasznos, hogy a leválás a szülői háztól egy ellenőrzött, pozitívan segítő környezetben történik. Mire a diák eléri a felnőttkort, addigra kialakul az önállóan cselekedni és döntést hozni képes személyiség. Ez az egyetemi évek alatt vagy a munka világába lépés esetén is nagy előnyt jelenthet.

Mindezek mellett segítjük az informatikai ismeretek felhasználói szintű elsajátítását és a vízbiztosság, az úszás készségszintű megtanulását.

Pedagógiailag, egyéni gazdagításként és közösségi élményként is az AJTP legfontosabb elemei a havonta szervezett programhétvégék . Ekkor belföldi (esetleg rövidebb külföldi) kirándulások, kulturális események (mozi, színház, kiállítás), sport- és mozgásos programok és egyéb helyben szervezett foglalkozások segítségével formáljuk diákjaink látásmódját, ismereteit, gondolatait a világról. Új helyek, események, személyek megismerése által gazdagítjuk a fiatalokat.

A kollégium biztos hátteret nyújt tagjainak és a közösséghez tartozás érzése rendkívül fontos a középiskolás évek alatt.

És hogy a beilleszkedés, a kezdeti félelem hogyan alakul át az első hónapokban, íme néhány kisfilm.

     
Felelős szerkesztő: Barsi Éva igazgató             Szerkesztő: Major-Rochlitz Ágnes