Skoflek terem

Az Öreg-tóra néző 65 m 2 alapterületű laborban a biológia és a földrajz órák tanulói és bemutató kísérleteihez szükséges felszerelést helyeztük el.

A terem spalettákkal elsötétíthető.

A labor berendezése

A 12 db 3 személyes padban maximum 36 tanuló dolgozhat egyszerre. Padonként két biztonsági elektromos hálózati dugaszoló aljzat, két vezetékes internet csatlakozás (emellett wifi is van), illetve szükség esetén egy 0-12 V/6 A változtatható AC-DC feszültségű tápegység szolgálja a kényelmes kísérletezést.

Két-két padhoz tartozik egy-egy vizesblokk: vízcsap, lefolyó, vízlégszivattyús vákuum.

Ezek mellett a laborban még egy kézmosó is rendelkezésre áll.

A hőforrások - 36 db palackos Bunsen-égő, illetve a kisebb gyerekek számára borszeszégők - csak szükség esetén kerülnek a munkaasztalokra.

A 3 m hosszú és 60 cm széles, magasított tanári asztalon bonyolult kísérleti összeállítások is elférnek, amelyek messzebbről is jól láthatók. Az összeállítás részletei dokumentum kamerával kivetíthetők. Az asztal elektromos, víz és internet csatlakozása a tanulói asztalokéhoz hasonló, egy elsősegélynyújtáshoz használható szemzuhannyal kiegészítve.

A panorámás mobil vegyi fülkében biztonságosan végezhetők a vegyszeres kísérletek is.

A labor vizuáltechnikai eszközei

- Ultra rövid vetítési távolságú interaktív 3D projektor (Panasonic CW331R WXGA) táblával (180cm x 120cm), telepített számítógéppel (Intel Core i5 3,3GHz, 4GB RAM), 3D monitorral

- Hangszórók (Genius SP-Q10 10W)

- Leonar3Do hardver és szoftver 1 db

- mikroszkópkamera (microQ UCMOS14000KPA 1db, Moticam 480 1db, Motic DS300 3db)

- GoPro sportkamera (GoPro HERO 3+) állvánnyal

- feleltető, szavazó rendszer, szöveges válaszadással, 36 főre

A biológia órák eszközei

CE ESV érintőképernyős digitális adatbegyűjtő EKG, pH, fényerő, UV, hőmérséklet, oxigén, vezetőképesség szondájával többféle biológia témában végezhetnek a tanulók méréseket. Számítógéphez csatlakoztatva interfészként működik, közvetlenül csatlakoztatható projektorra, monitorra, az adatokat grafikusan kiértékeli.

Vérnyomásmérők, spirométerek, vércukormérők

Mikrometszetek 8 témában és vizsgálatukhoz 1000-szeres nagyításra képes, beépített világítású binokuláris mikroszkópok

Bonckészletek

Rovarok és ásványok vizsgálatához sztereo mikroszkópok