KIKET VÁRUNK A MATEMATIKA TAGOZATRA?

Azokat a diákokat, akik szívesen foglalkoznak matematikával, kitartóak, szeretnek tisztán, logikusan gondolkodni, akiknek előreláthatólag a matematika lesz az egyik felvételi tárgyuk.

Azokat a diákokat, akik a matematika mellett az informatikát vagy a fizikát is szeretik , mindenképpen e tagozatra várjuk. Iskolánk jól felszerelt Eötvös laborjában a fizika órákat sok kísérlettel van lehetőségünk színesíteni. A matematika, fizika, idegen nyelv, testnevelés, informatika és a magyar nyelv tantárgyakat csoportbontásban tartjuk ebben az osztályban.

A matematika tagozaton a gimnázium első két évében heti 6-6 órában tanulják a diákok matematikát, s ha a továbbiakban is a matematikát választják egyik fakultációs tárgynak, akkor a 11-12. évfolyamon heti 7-7 óra áll rendelkezésükre a felvételire való felkészülésre. Matematika tagozatos csak matematika tagozatossal kerülhet fakultáción egy csoportba. A fakultációs órák az emelt szintű érettségire készítenek fel.

A kötelező órákon kívül is van lehetőségük a diákoknak bővíteni a tudásukat:

•  Minden évfolyamon matematika szakkört tartunk, ami a versenyre készülést is segíti.

•  Informatikából szakköri keretek között robotikával is foglalkozhatnak.

•  Műszaki érdeklődésű tanulóinknak lehetőségük van délutáni foglalkozáson ábrázoló geometriát tanulni illetve fizikai mérési problémákkal foglalkozni.

Kiemelt feladatunknak tekintjük, hogy a négy év során a gyerekek pályaválasztását segítsük:

•  A BME Lányok Napja rendezvényén minden évben részt veszünk

•  A Nők a Tudományban Egyesület SMARTIZ programjának legfőbb célja a lányok pályaválasztásának segítése, melyben diákjaink részt vehetnek

•  A matematika tagozatosok és informatika fakultációsok számára kirándulást szervezünk a győri AUDI gyárba

•  A tatabányai BD céggel a matematika és természettudományi munkaközösség a diákok pályaválasztását segítő kapcsolatot épített ki

•  Az Eötvös-nap keretében tagozatos diákjainknak mindig szervezünk pályaorientációs előadásokat

•  A tizenegyedik, tizedik osztályos matematika tagozatos diákoknak a munkaközösség által meghívott volt diákjaink tartanak tájékoztatást a különböző egyetemekről, azok képzéseiről

•  A PÉNZ7 köznevelési témahét keretén belül rendszeresen órákat, foglalkozásokat tartunk a pénzügyi biztonság, pénzügyi tudatosság, biztosítások, családi költségvetés, vállalkozások témákban.

Általános beiskolázási tájékoztató