ERASMUS+ A napenergia felhasználási módjai 2023/2024. (Project code: 2023-1-HU01-KA121-SCH-000126993)

2024. április 16-22. Alkmaar, Hollandia

2024. április 13-20. Schweinfurt, Németország

2023. október 9-13. Tata, Magyarország - 2024. február 5-9. Gauting, Németország

ERASMUS+ akkreditáció

ERASMUS+ - A klímaváltozás technológiája 2022/2023. (Project code: 2022-1-HU01-KA122-SCH-000078524)

Gimnáziumunk ismét sikeresen volt az Erasmus+ tanulási célú mobilitást támogató pályázatán (KA122-SCH).

Az németországi Gauting Otto-von-Taube Gimnáziumának tanárai vették fel a kapcsolatot iskolánkkal, mivel a “Technology of Climate Change” témában tevékenykedve kerestek partneriskolákat a mobilitási programjuk megvalósításához. Korábbi Erasmus+ programos részvételeink keltették fel érdeklődésüket, főként azért mert a természettudományos tantárgyak oktatásának népszerűsítéséhez kapcsolódó munkánk összhangban van a klímaváltozás technológiai kérdéseivel.

Terveink szerint a német iskola 10. évfolyamos tanulói gimnáziumunk hasonló korú diákjaival közös kutatási, mérési és elemzési tevékenységet terveznek. A közös munka részeként a német diákok októberben látogatnak Tatára és a mi diák csoportunk 2023 februárjában készül Gautingba.

„A klímaváltozás technológiája” témakörhöz kapcsolódó tananyag kidolgozása az egyik fontos célkitűzésünk a tanulók természettudományos jártasságának és klímatudatos gondolkodásának elmélyítése mellett. A közös munka lehetővé teszi a diákok angol és német nyelvtudásának aktív használatát és kommunikációs, együttműködési és szociális készségeik fejlesztését.

A munka sikerességét bemeneti és kimeneti kérdőívekkel mérjük, amelyekben elsősorban a tanulók globális problémákkal kapcsolatos attitűdjének változását, valamint a munkaformák kedveltségét vizsgáljuk majd. A projekt során a tanulók csoportokba rendeződve kisebb elméleti és gyakorlati feladatokat oldanak meg és bemutatókat tartanak.

Részlet a pályázat értékeléséből:

„A pályázat jól illeszkedik az intézmény eddigi nemzetközi tevékenységeihez, látszik, hogy hosszú távon gondolkodik az intézmény vezetősége a munkatársak és diákság aktív bevonása mellett, és igyekeznek egymásra építeni a projekteket, igyekeznek szem előtt tartani a diákok modern, tevőlegességet előtérbe helyező támogatását. A projekt megvalósítása európai szinten is hozzájárulhat az oktatás és képzés általános fejlesztéséhez az intézményben. A projektterv illeszkedik az európai prioritásokhoz, azaz megvalósulhat az oktatás és képzés minőségének javítása, a tanulók és pedagógusok készségfejlesztése, az esélyteremtés és modernizáció, melynek révén tovább erősödhet az intézmény kreatív, innovatív, céltudatos szakmai és szellemi műhely jellege, és mintát adhat más intézmények számára is.”

2022. október 9-14. Tata - 2023. február 5-10. Gauting

Erasmus+ partnerség 2016 - 2018.

Cloppenburg
Németország