Pénziránytű

A Nemzeti Alaptanterv 2007. évi felülvizsgálatakor a „Kiemelt fejlesztési feladatok” között jelent meg a „Gazdasági nevelés”, ennek részeként pedig a gazdálkodás és a pénz világával kapcsolatos ismeretek átadása. Ezen cél minél hatékonyabb teljesülése érdekében az Oktatási és Kulturális Minisztérium, valamint a Magyar Nemzeti Bank kezdeményezésére létrejött Tudatos Pénzügyekért Alapítvány közösen létrehozta a Pénziránytű iskola címet. A cím azoknak az iskoláknak az elismerését szolgálja, melyek átgondoltan, intézményesítetten és rendszerszerűen törekszenek elsődlegesen a gazdasági és pénzügyi kultúra, áttételesen pedig a vállalkozási ismeretek elterjesztésére.

Iskolánk 2009. november 10-én nyerte el ezt a címet.

www.penziskola.hu