44. Öveges József Emlékverseny

Az Öveges József Emlékverseny versenyfelhívása

2023.

Célunk

- hogy a 9-10. évfolyam tanulóinak figyelmét a matematikára, a fizikára és a környezeti jelenségekre irányítsuk

- hogy lehetőséget adjunk a tantárgyakhoz szorosan nem kapcsolódó szöveges, táblázatos, grafikonos információ kezelésének gyakorlására

- a tehetségek, a jó versenyzők felismerése, kiválasztása

- a lehetőség megteremtése az azonos érdeklődésű tanulók és tanáraik személyes találkozására, eszmecseréjére

- Öveges József munkásságának, kísérleteinek, pedagógiai módszereinek megismertetése.

A versenyen részt vehetnek

A magyarországi és a határon túli magyar tanítási nyelvű középiskolák 9. és 10. évfolyamos diákjai. Egy-egy iskola csapatát két 9-es és két 10-es tanuló alkotja.

A verseny kategóriái

A 9. osztályos és a 10. osztályos tanulók eredményeit külön értékeljük. Mindkét egyéni kategóriában rangsoroljuk a versenyzőket a matematika, a fizika és az összetett pontszámok alapján.

Eredményt hirdetünk csapatverseny kategóriában is.

A verseny témája, ismeretanyaga

- matematikából az általános iskolai matematika tananyag, valamint a halmazok, algebra és kombinatórika témakörei

- fizikából az általános iskolai fizika tananyag és ezen felül a 9. évfolyamon az  egyenletesen változó mozgás leírása, függőleges és vízszintes hajítás, egyenletes körmozgás, illetve 10. évfolyamon a teljes 9. évfolyam tananyaga (mechanika, hőtan)

Felkészüléshez felhasználható irodalom

Bármely tankönyvsorozat megfelelő matematika és fizika tankönyve.
A verseny utolsó 25 évében kitűzött feladatai, amelyek az iskola honlapjáról letölthetők.

A nevezés módja, határideje

Nevezni az alábbi e-mail címre küldött levéllel lehet:  szeidiak@gmail.com

A nevezés határideje:    2023. október 24. kedd

Részvételi díj:

12 500 Ft/ csapat

Verseny időpontja:

2023. november 11. szombat 9:30-16:00

Helyszín:

Eötvös József Gimnázium és Kollégium

Tata, Tanoda tér 5.

A verseny lebonyolítása

A versenyzőknek matematikából és fizikából 3-3 feladatot kell megoldaniuk 60-60 perc alatt. Minden feladat hibátlan megoldása 10 pontot ér, így egy tanuló számára elérhető maximális pontszám 60.

A verseny során Négyjegyű függvénytáblázat és számológép használható.

A dolgozatokat a vendégkollégák segítségével helyben javítjuk, ezalatt a diákok ismeretterjesztő előadást hallgathatnak dísztermünkben. A verseny zárásaként a legeredményesebb diákokat jutalmazzuk.

Díjazás

Az egyéni versenyek  első 3-3 helyezettjét értékes tárgyjutalomban részesítjük a matematika, a fizika és az összetett eredmények alapján.

Jutalmazzuk az 1-3. helyezést elért csapatok tagjait is.

Az eredménylistát feltesszük a honlapunkra.

A szervezők elérhetősége:

Eötvös József Gimnázium és Kollégium
2890 Tata, Tanoda tér 5.
eotvos@eotvos-tata.edu.hu
06/34 /587-560

Dr. Szeidemann Ákos
szeidiak@gmail.com
06203176447

Szeretettel várjuk a kedves kollégákat és tehetséges diákjaikat
a 43. Öveges József Emlékversenyre!